Implantologia

Implantologia to dziedzina stomatologii z pogranicza chirurgii i protetyki stomatologicznej umożliwiająca wypełnienie braków uzębienia za pomocą nowoczesnych metod. Cyfrowa technologia dostępna w Centrum Estetique daje wysoką przewidywalność w procesach planowania i leczenia implantologicznego. Zastosowanie skanera wewnątrzustnego umożliwia wykonywanie precyzyjnej wizualizacji uzębienia. To właśnie dzięki implantologii zapomnimy, że kiedykolwiek mieliśmy problem z brakami w uzębieniu.
Spełnij swoje marzenia o zdrowym i pięknym uśmiechu.

 

Poniżej przedstawiamy Państwu najczęściej zadawane pytania.

Czy implanty zastępują utracone zęby?

Implant to nowoczesna, trwała i bezpieczna forma odbudowy utraconego zęba. To nic innego jak tytanowa "śrubka" o sprecyzowanym kształcie, która wprowadzona do kości zastępuje utracony korzeń zęba, stając się jednocześnie fundamentem dla koron i mostów. Implanty mogą także służyć do lepszej stabilizacji ruchomych protez zębowych.

 

Czy implanty są dla każdego?

To zależy m.in. od jakości i ilości kości szczęki i żuchwy. W Centrum Estetique na etapie planowania leczenia, Pacjent zostaje skierowany na odpowiednie badania w tym m.in. na tomografię komputerową w celu sprawdzenia warunków kostnych w odniesieniu do zabiegu implantacji. Jeśli nie ma wystarczającej ilości zdrowej kości, wprowadzenie implantu będzie połączone z zabiegiem regeneracji kości.

 

Czy zabieg implantacji jest niekomfortowy?

Wprowadzenie implantu jest nierzadko mniej zaawansowanym zabiegiem niż usunięcie zęba, dlatego przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Dodatkowo przed zabiegiem Pacjent zabezpieczony jest osłoną antybiotykową, celem zminimalizowania dyskomfortu po zabiegu.

 

Jak długo trwa leczenie implantologiczne?

Odbudowa korony zęba następuje minimum 12 tygodni od terminu implantacji. W czasie wgajania implantu istnieje możliwość zastosowania tzw. koron tymczasowych.

 

Czy implanty są widoczne?

Przed wykonaniem korony w pracowni dentystycznej, kolor jest dobierany indywidualnie do odcienia zębów Pacjenta. Zatem nie ma możliwości, aby implant był widoczny.

 

Czy implanty są bezpieczne?

Implanty są w pełni bezpieczne. Wszczepiamy tylko implanty klasy premium, które podnoszą pozytywne efekty zabiegowe aż do 98%. Są one odpowiednikami naszych naturalnych zębów i będą z nami tak długo jak długo będziemy o nie dbać, dlatego rekomendujemy regularne wizyty kontrolne w Centrum Estetique.

 

Czy każdy dentysta wszczepia implanty?

Implantologia to osobna dziedzina stomatologii, dlatego istotne jest, aby lekarz przeprowadzający zabieg posiadał odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w zabiegach z tego zakresu.