Implantologia

Cyfrowa technologia wprowadza do Centrum Estetique wysoką przewidywalność w procesy planowania oraz leczenia implantologicznego. Posiadając skaner wewnątrzustny gwarantujemy osiągnięcie przewidywalnych i wysoce estetycznych odbudów implanto - protetycznych. Dzięki możliwości wszczepiania implantów utrata zębów nie jest problemem.

Poniżej przedstawiamy Państwu najczęsciej zadawane pytania.

 

Czy implanty zastępują utracone zęby?

Implant to nowoczesna, trwała i bezpieczna forma odbudowy utraconego zęba. To nic innego jak tytanowa "śrubka" o sprecyzowanym kształcie, która wprowadzona do kości zastępuje utracony korzeń zęba, stając się jednocześnie fundamentem dla koron i mostów. Implanty mogą także służyć do lepszej stabilizacji ruchomych protez zębowych.

 

Czy implanty są dla każdego?

To zależy m.in. od jakości i ilości kości szczęki i żuchwy. W Centrum Estetique na etapie planowania leczenia, Pacjent zostaje skierowany na odpowiednie badania w tym m.in. na tomografię komputerową w celu sprawdzenia warunków kostnych w odniesieniu do zabiegu implantacji. Jeśli nie ma wystarczającej ilości zdrowej kości, wprowadzenie implantu będzie połączone z zabiegiem regeneracji kości.

 

Czy zabieg implantacji jest niekomfortowy?

Wprowadzenie implantu jest nierzadko mniej zaawansowanym zabiegiem niż usunięcie zęba, dlatego przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Dodatkowo przed zabiegiem Pacjent zabezpieczony jest osłoną antybiotykową, celem zminimalizowania dyskomfortu po zabiegu.

 

Jak długo trwa leczenie implantologiczne?

Odbudowa korony zęba następuje od minimum 12 tygodni od terminu implantacji. W czasie wgajania implantu istnieje możliwość zastosowania tzw. koron tymczasowych.

 

Czy implanty są widoczne?

Przed wykonaniem korony w pracowni dentystycznej, kolor jest dobierany indywidualnie do odcienia zębów Pacjenta. Zatem nie ma możliwości, aby implant był widoczny.

 

Czy implanty są bezpieczne?

Implanty są w pełni bezpieczne. Wszczepiamy tylko implanty klasy premium, które podnoszą pozytywne efekty zabiegowe aż do 98%. Są one odpowiednikami naszych naturalnych zębów i będą z nami tak długo jak długo będziemy o nie dbać, dlatego rekomendujemy regularne wizyty kontrolne w Centrum Estetique.

 

Czy każdy dentysta wszczepia implanty?

Implantologia to osobna dziedzina stomatologii, dlatego istotne jest, aby lekarz przeprowadzający zabieg posiadał odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w zabiegach z tego zakresu.