Protetyka

Protetyka jest najbardziej rozwijającą się dziedziną z zakresu stomatologii estetycznej. W ciągu ostatnich lat wprowadzono zaawansowane technologie pozwalające osiągać wysoki efekt funkcjonalny, ale także estetyczny. To dzięki temu takie uzupełnienia protetyczne jak: licówki, korony, mosty czy protezy wyglądają jak naturalne zęby.

Prace protetyczne, które powstają w Centrum Estetique charakteryzuje przede wszystkim najwyższa jakość wykonania jak i materiały, z których powstają. Każda korona jest projektowana indywidualnie począwszy od kształtu, a skończywszy na kolorze. Ważne, aby oczekiwania Pacjenta zostały spełnione, a jednocześnie została zachowana funkcjonalność.

Postęp technologiczny pozwolił także na znaczne skrócenie czasu leczenia. Można zmieniać kolor i kształt naszych zębów na przykład na krótko przez specjalnymi czy ważnymi wydarzeniami w naszym życiu. Współczesna protetyka nie tylko pozwala na odtworzenie braków zębowych, ale pozwala osiągnąć bardzo wysokie efekty estetyczne zbliżone do naturalnego uzębienia. Dzięki temu możliwe jest w istotny sposób podwyższenie jakości życia.

Centrum Estetique od niedawna wprowadziło technologię CAD/CAM, która znacznie skraca czas wykonywanych odbudów protetycznych oraz eliminuje błędy powstające już na etapie wycisku. Posiadamy zaawansowany technologicznie skaner wewnątrzustny CS3600 z funkcją automatycznej rejestracji zwarcia, co gwarantuje precyzję i trwałość odbudowy protetycznej.

Rekomendujemy skanowanie łuków zębowych skanerem wewnątrzustnym, ponieważ uzyskane w ten sposób pliki stają się nieocenioną dokumentacją na wypadek utraty naturalnych zębów i zamiaru uzyskania ich idealnego odwzorowania na drodze leczenia protetycznego.

Podczas leczenia protetycznego współpracujemy z czołowymi, polskimi i zagranicznymi laboratoriami techniki dentystycznej.