Piękny uśmiech to wizytówka każdego człowieka, jest ważny z punktu widzenia estetycznego, ale przede wszystkim zdrowotnego. Braki zębowe oraz nieprawidłowości w układzie stomatognatycznym prowadzą do zaburzeń estetyki twarzy. Współczesne metody stomatologii estetycznej pozwalają zapobiec, bądź zminimalizować niekorzystne zmiany. Dlatego niezmiernie ważne jest korygowanie nieprawidłowości oraz uzupełnianie brakujących zębów w jak najwierniejszym kształcie, tak, aby uzyskać prawidłowy i estetyczny efekt zdrowotny. Istotą stomatologii estetycznej jest satysfakcja Pacjenta – prace estetyczne dają możliwość korygowania koloru zębów, ich wyglądu oraz kształtu.

 

Estetigue-polanica - to twój zaufany dentysta i stomatolog

 

Jak często należy odwiedzać gabinet stomatologiczny?

Dzięki regularnym wizytom u dentysty będzie można najlepiej zadbać o swój uśmiech. Stomatolog jest w stanie dokładnie sprawdzić stan zębów i w razie potrzeby od razu rozpocząć leczenie – także wtedy, gdy zmiany nie są jeszcze bardzo widoczne i nie dają nieprzyjemnych dla Pacjenta objawów.

 

Częstotliwość wizyt w gabinecie powinien ustalić stomatolog na podstawie stanu zębów pacjenta i ewentualnych schorzeń w obrębie jamy ustnej. Jeżeli zęby są zdrowe, do dentysty warto chodzić 2 razy na rok lub też 1 raz na rok. Wówczas dentysta będzie w stanie schwycić w porę wszelkiego rodzaju ogniska bakteryjne i ubytki i zaleczyć je jeszcze na wczesnym etapie. Jeżeli jednak zęby są w gorszej kondycji, w takim przypadku wizyty powinny odbywać się częściej, co około 3-4 miesiące.

 

Nie zapominaj o higienizacji!

Warto pamiętać o tym, że raz na rok zaleca się skorzystanie z zabiegu higienizacji jamy ustnej, który polega na wykonaniu skalingu, piaskowania oraz zabezpieczenia zębów preparatami z fluorem. Dzięki takiemu zabiegowi profilaktycznemu uśmiech nie tylko może wyglądać piękniej, ale również pozwoli on na usunięcie płytki bakteryjnej i kamienia, które w dużej mierze odpowiedzialne są za powstawanie próchnicy i chorób periodontologicznych, na przykład paradontozy.  

Warto pamiętać o tym, że stan zębów wpływa na stan całego organizmu. Nieleczone ubytki mogą mieć negatywny wpływ między innymi na stan serca, mogą wywoływać bóle głowy, a także mogą stanowić zagrożenie rozprzestrzeniania się bakterii na inne narządy.

 

Zobacz pełną galerię prac!